Cégünket 1989-ben Szabó József alapította Kőszegen, aki jelenleg is a Kft. Ügyvezető Igazgatója és tulajdonosa. Kezdetben 2 társtulajdonossal indult a cég 25-25 %-os tulajdonrésszel, 1996-tól Szabó József teljes jogú tulajdonos.
Fő profilunk, fémtárgyak galvanikus felületkezelése. Ezen belül is főként vastárgyak, valamint préshorgany alkatrészek korrózióállóságát, illetve esztétikumát javító (védő-díszítő) galvanikus horganyréteg felvitele a felületre, 4-30 µm vastagságban a megrendelő igénye szerint.
A központi üzemben 2 üzemcsarnok és egy 600 nm-es raktárcsarnok található, illetve rendelkezünk egy 18000 nm-es 2-es telephellyel, ahol 1600 nm nagyságrendű raktárcsarnokunk található. Cégünk a termelést 42 dolgozóval és 6 vezetőségi taggal szolgálja ki.
Galvano-Tech Felületnemesítő Kft.
Cím: 9730 Kőszeg, Alsó körút 22/C
Telefon: +36 94 561-532
E-mail:
Ez a felületkezelési technológia cinkbevonatok képzését jelenti savas, vagy lúgos fürdők segítségével, függesztett és tömegáru kivitelben, kék és sárga színekben passziválva. A cinket a galvanizálás területén elsősorban acél alapfém korrózióvédelmére alkalmazzák. Korrózió-potenciálja alacsonyabb, mint a vasé, így egyszerű feltételekkel vizes oldatokból elektrokémiailag leválasztható. Viszonylag vékony cinkbevonat és a megfelelő utókezelés – passziválás - már biztosítja vagy jelentősen csökkenti az alapfém korrózióját.
A KTL, vagy más néven kataforetikus festés egy katódos, merítőkádas felületkezelési technológia. Az eljárás során elektrokémiai eljárásokat használnak a festék leválasztásához. A festési eljárás során a munkadarabot a vizesbázisú festékközegbe mártják, melyre egyenáramot kapcsolnak. A munkadarab így a festéket magához vonzza, ezzel egyenletes bevonatot képezve a felületen.Az eljárásnak köszönhetően a festék a kezelendő termék sarkaiba és hajlataiba is képes behatolni.
A kémiai sorjátlanítás során, a vas tárgyakon keletkezett sorja magasságát csökkentik, így nagymértékben csökkenthető az alkatrészek súrlódási kopása. A sorja nem más, mint a vas tárgyakon furatok készítésekor, csiszoláskor keletkező felületi kiemelkedés. Olyan alkatrészeknél használják ezt a technológiát, melyek manuálisan nem alkalmasak erre. Alkalmazási területek: porvédők, csapágykosarak, furatolt-esztergált alkatrészek.
Maga az eljárás galvanikus cink-nikkel bevonatok készítését takarja. A felületkezelési technológia során lúgos fényes-cinknikkel fürdők segítségével cinknikkel bevonatot képeznek függesztett és tömegáru kivitelben, passziválva. A végeredményt tekintve a felület színe a kért passziválásnak megfelelően változik. Az alapfémre a vevői előírásnak megfelelő rétegvastagságú bevonat kerül. Az eljárás alkalmazásához elengedhetetlen a szennyeződésmentes felület, szivárgásmentes varrat vagy üreg.
Fémtárgyak korrózió elleni védelmében egyik leggyakrabban alkalmazott eljárás, mivel semleges, lúgos és gyengén savas környezetben is ellenáll a korróziós hatásoknak az ezen eljárással kezelt tárgy. Az alapanyag legtöbb esetben acél, réz vagy annak ötvözetei, esetleg cinköntvény. Az eljárás bizonyos esetekben csak cianidos előrezezés után folytatható le. A galvanikus nikkelbevonatot acél- és cinköntvény felületén katódos bevonatnak nevezik.
Cégünket 1989-ben Szabó József – a jelenlegi tulajdonos és ügyvezető - alapította Kőszegen, kezdetben 2 társtulajdonossal.
Minőség, megbízhatóság, pontosság - ezen alapelvek mentén végezzük munkánkat.
A horganyzás - galvanikus fémbevonatok készítése - terén elért eddigi eredményeinkre alapozva a jövőben is folytatjuk elismert, profi szemlélettel átgondolt tevékenységünket.
Referenciapartnereink folyamatos megbízásai ezt igazolják.
Fő profilunk - fémtárgyak galvanikus felületkezelése.
Főként vastárgyak, valamint préshorgany alkatrészek korrózióállóságát, illetve esztétikumát javító - védő-díszítő - galvanikus fémbevonat/horganyréteg felvitele a felületre, 4-30 µm vastagságban a megrendelő igénye alapján.
A központi üzemben 2 üzemcsarnok és egy 600 nm-es raktárcsarnok található, illetve rendelkezünk egy 18000 nm-es 2-es telephellyel, ahol 1600 nm nagyságrendű raktárcsarnokunk található. Cégünk a termelést 42 dolgozóval és 6 vezetőségi taggal szolgálja ki.
2008 – ban cégünk új telephellyel bővült, mely jelenleg raktárcsarnokként üzemel, de bármely új technológia bevezetésére készen áll, alkalmas.
A jövőre nézve terveink között szerepel, hogy vevőink különféle felületkezelési igényeit komplett rendszer keretein belül elégítsük ki.
A Galvano–Tech Kft. saját szállítójárművekkel is rendelkezik, melyekkel igény esetén a megrendeléseink kiszállításait végezzük.
Ezen felül nagyobb megrendelések teljesítésére a kiszállításhoz külső partnereket veszünk igénybe.
Cégünknél 4 automata gyártósoron folyik a termelés, melyekből 3 függesztett,1 dobsor.
Kapacitás tekintetében az alkatrészek paramétereinek függvényében az alábbi paraméterek a mérvadók:
Cégünk saját laborral rendelkezik, ahol a gyártósorok rendszeres vegyi ellenőrzését végezzük, emellett korrózióállósági vizsgálatokat és kész alkatrészek rétegvastagságát ellenőrizzük.
2002 – től fokozatosan bővült autóipari megrendelőink köre: jelenleg termelésünk 70 %-át teszik ki.
Ez a felületkezelési technológia cinkbevonatok képzését jelenti savas, vagy lúgos fürdők segítségével, függesztett és tömegáru kivitelben, kék és sárga színekben passziválva.
A cinket a galvanizálás területén elsősorban acél alapfém korrózióvédelmére alkalmazzák. Korrózió-potenciálja alacsonyabb, mint a vasé, így egyszerű feltételekkel vizes oldatokból elektrokémiailag leválasztható. Viszonylag vékony cinkbevonat és a megfelelő utókezelés – passziválás - már biztosítja vagy jelentősen csökkenti az alapfém korrózióját.
A galvanizálás célja: az alapfém korrózióállóságának javítása és a felület dekoratív kialakítása.
A galvanizálás folyamata: a munkadarab felületét mechanikai, vegyi úton alkalmassá tesszük galvanizálás megkezdésére. A felületen kialakult egyenetlenségeket megszüntetjük, majd vegyi úton teljesen fémtisztává: zsírtalanná, oxidmentessé alakítjuk. Az előkészített darabokra, mérettől és alaktól függően forgódobos vagy függesztett technológiával horganyréteg – cinkréteg - kerül, amelyet különböző színekre passziválunk.
A KTL, vagy más néven kataforetikus festés egy katódos, merítőkádas felületkezelési technológia. Az eljárás során elektrokémiai eljárásokat használnak a festék leválasztásához. A festési eljárás során a munkadarabot a vizesbázisú festékközegbe mártják, melyre egyenáramot kapcsolnak. A munkadarab így a festéket magához vonzza, ezzel egyenletes bevonatot képezve a felületen.
Az eljárásnak köszönhetően a festék a kezelendő termék sarkaiba és hajlataiba is képes behatolni.
A rétegvastagság folyamatos növekedésével a festékréteg már szigetelő funkciót lát el, ezzel automatikus módon lezárja a felületkezelési eljárást.
A KTL festések előtt előkezelések választhatók, melyekkel tökéletesebb védelem biztosítható a kataforetikus festékek nagy behatoló képessége ellen. Környezetvédelmi szempontból előnyös eljárás, ugyanakkor anyag- és energiatakarékos is.
A kémiai sorjátlanítás során, a vas tárgyakon keletkezett sorja magasságát csökkentik, így nagymértékben csökkenthető az alkatrészek súrlódási kopása.
A sorja nem más, mint a vas tárgyakon furatok készítésekor, csiszoláskor keletkező felületi kiemelkedés. Olyan alkatrészeknél használják ezt a technológiát, melyek manuálisan nem alkalmasak erre.
Alkalmazási területek:
Maga az eljárás galvanikus cink-nikkel bevonatok készítését takarja. A felületkezelési technológia során lúgos fényes-cinknikkel fürdők segítségével cinknikkel bevonatot képeznek függesztett és tömegáru kivitelben, passziválva.
A végeredményt tekintve a felület színe a kért passziválásnak megfelelően változik.
Az alapfémre a vevői előírásnak megfelelő rétegvastagságú bevonat kerül. Az eljárás alkalmazásához elengedhetetlen a szennyeződésmentes felület, szivárgásmentes varrat vagy üreg.
Függesztett áru esetén pedig legalább 1 akasztási pont: furat, fül, stb.
Fémtárgyak korrózió elleni védelmében egyik leggyakrabban alkalmazott eljárás, mivel semleges, lúgos és gyengén savas környezetben is ellenáll a korróziós hatásoknak az ezen eljárással kezelt tárgy.
Az alapanyag legtöbb esetben acél, réz vagy annak ötvözetei, esetleg cinköntvény. Az eljárás bizonyos esetekben csak cianidos előrezezés után folytatható le.
A galvanikus nikkelbevonatot acél- és cinköntvény felületén katódos bevonatnak nevezik. A nikkelbevonaton, a levegőn gyorsan vékony oxidréteg alakul ki, emiatt fénye jelentősen csökken.
Ennek megakadályozására, a nikkelbevonatra vékony krómbevonatot választanak le. Ezzel elérhető, hogy a bevonat fénye hosszabb ideig megmaradjon.
Cégünk saját laborral rendelkezik, ahol a gyártósorok rendszeres vegyi ellenőrzését végezzük, emellett korrózióállósági vizsgálatokat és kész alkatrészek rétegvastagságát ellenőrizzük.
Cégünknél 4 automata gyártósoron folyik a termelés, melyekből 3 függesztett, 1 dobsor.
Kapacitás tekintetében - az alkatrészek paramétereinek függvényében – az alábbi paraméterek a mérvadók:
A gyártósorok modern technológiája - PLC által vezérelt automata gyártósorok - hozzájárul a cégünk által előállított termékek kiváló minőségéhez, így munkáink minden tekintetben megfelelnek partnereink elvárásainak.
Referenciapartnereink elsősorban az autóipar területén végzik tevékenységüket. Számukra az autógyártás és összeszerelés során felhasznált alkatrészek horganyzását végezzük.
Ezen felül ablak és ajtó vasalatok, zárak, járműipari alkatrészek galvanikus fémbevonattal való felületkezelése jelenti mindennapi munkánk másik részét.
2006-tól vagyunk kapcsolatban. Kezdetben 2.000.000 db feszítő csövet felületkezeltünk, mely biztonsági öv tartozéka, ez a mennyiség, a 2010-es évre 4-5 millió darabra emelkedett.
A felületkezelésünk során az amerikai piacra szállított alkatrészekre a kromátozáson kívül egy speciális teflonbevonatot alkalmazunk, ami jelen pillanatban egyedülálló az országban.
A német cégnek ezen kívül speciális vízcsöveket felület kezelünk személygépkocsik részére 250.000-300.000 –es éves darabszámban.
CrVI mentes és CrVI-os technológiát alkalmazunk a felületkezelés során számukra.
Napi szállítási kapcsolatban vagyunk, a gyár beszállítóinak - esztergályozott alkatrészeinek - teljes körével. Árbevételünk mintegy 5%-át adja rendelésük.
2005-től állunk partnerkapcsolatban a Soproni székhelyű céggel. Napi szállítást cégünk biztosítja a rendelkezésre álló saját tulajdonú gépkocsikkal. A felületkezelésen kívül sorjátlanítást, koptatást végzünk részükre.
10 éve vagyunk munkakapcsolatban, a szállítást a megrendelő végzi napi szinten. Fő profiljuk ékszíjtárcsák és hajóalkatrészek gyártása. 2010-ben komoly termelési növekedés mutatkozott, folyamatosan bővülő termékpalettával. Jelenleg mintegy 20 különböző típust felületkezelünk, több mint 100.000-es darabszámban. Árbevételünk mintegy 5%-át teszi ki megrendelésük.
Popszegecs szárak, egyéb tömegáruk készítse1989 – 1998 közti időszakban
Termelésünk 80 %-át adta az 1998-2002 közti években: ablak- és ajtóvasalatok, zárak, egyéb tömegáruk - csavarok, fém alkatrészek
A galvanikus fémbevonatok készítése során – horganyzás - termékeink kizárólag minőségi alapanyagok felhasználásával készülnek.
Cégünk kizárólag olyan vegyszer beszállító partnerekkel köt szerződést, áll folyamatos kapcsolatban, melyek a pontosság és megbízhatóság terén már bizonyítottak.
Vegyszer beszállítóink:
Cégnév: Galvano-Tech Felületnemesítő Kft.
Cím: 9730 Kőszeg, Alsó körút 22/C
Telefon: +36 94 561-532
Fax: +36 94 561-533
Email:
Térkép megtekintése új ablakban.
Amennyiben kérdése, kérése, véleménye van, az alábbi űrlap segítségével küldje el nekünk.
Kérjük, adatait pontosan adja meg a sikeres kapcsolatfelvétel érdekében!
A kiemelt mezők kitöltése kötelező!